İletişim: +90 212 481 55 50 proje@askon.org.tr

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU İLE ASKON ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU ve Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sayın Adem CEYLAN’ın katılımıyla, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) arasında “Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlanma İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Toplantıda, “Ulusal Mesleki Yeterlilik Sisteminin Güçlendirilmesi ve Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinin Uygulanması Projesi (UYEP-II)” çerçevesinde MYK tarafından ASKON’a sağlanan hibelerle oluşturulan “Perakende Sektörü ASKON VOC-Test Merkezi Projesi”ne yönelik Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalandı.

Sayın Bakanımız katılımcılara hitap ederek çalışma hayatında yapılan faaliyetleri anlattı. MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN tarafından da Ulusal Yeterlilik Sistemindeki güncel duruma ilişkin bilgiler verildi.

Konuşmaların ardından Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlanması İşbirliği Protokolü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan ve ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca ve tarafından imzalandı.

Protokol kapsamında ASKON; E-Ticaret Kategori Sorumlusu meslek standardı ile E-Ticaret Kategori Sorumlusu, Kasiyer, Mağaza Satış Alanı Geliştirme ve Yerleştirme Sorumlusu yeterlilik taslaklarını hazırlayacaktır.